SIMONA STAŠOVÁ

divadlo

Filumena Marturano

Autor:Eduardo De Filippo
Kde koupit lístky:Agentura HARLEKÝN (v Praze v Divadle ABC a zájezdy)

Premiéra 25. 11.  2012
Divadlo ABC


Osoby a obsazení:

  • Simona Stašová  a  Svatopluk Skopal 
  • dále hrají Jaroslava Pokorná, Jaroslava Tvrzníková, Čestmír Gebouský, František Skopal, Libor Hruška, Karel Heřmánek ml., Zdeněk Hruška, Petr Srna, Jan Ťoupalík, Radka Filásková, A. Daňková, Michal Čeliš, Petr Vančura, Václav Legner
  • překlad Oldřich Kautský
  • scéna a kostýmy Kateřina Baranowská
  • hudebná spolupráce Petr Mandel
  • úprava a režie Zdeněk Kaloč
  • produkce Jana Hanzlíčková

Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zajistila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti!

Domenico Soriano je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu Marturano potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed druhé světové války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let. Filumena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody. A po všech těch letech si jednoho dne ten starý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To tedy Filumena nemůže nechat jen tak! 

„Filumenu Marturano mi prorokoval překladatel z italštiny pan Oldřich Kautský. Potkali jsme se v DISKu, to mi bylojednadvacet let a končila jsem DAMU. Pan Kautský se na mě po mém absolventském představení zadívala povídá: „Tak za pětadvacet, třicet let si zahrajete Filumenu Marturano, kterou jsem překládal, pamatujte si to!“„Pamatovala jsem si to a moc mu tam nahoru děkuju. Počkala jsem si celých třicet šest let a dnes máme před seboupremiéru v divadle ABC. Ve Filumeně se prolíná komedie s dramatem a to je to, co mě na divadle a vlastně i na životě baví. Smích přes slzy. Jsou tam kouzelné situace, hluboká dojetí i srandy kopec, tak jak to má na jevišti i v životě být,“říka Simona Stašová o slavné komedii, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. 

Mohlo by se vám líbit

Novinka

Rozhovor o rodině

Novinka

Rozhovor v Magazín+TV Dnes

Nový rozhovor se Simonou Stašovou si můžete přečíst zde.

Novinka

Zvu vás do Divadla Lucie Bílé!

Zvu Vás všechny do Divadla Lucie Bílé na představení Drobečky z Perníku a Skleněný zvěřinec. Těším se na Vás. Simona