SIMONA STAŠOVÁ

divadlo

Vím, že víš, že vím…

Autor:Renato Giordano a Rodolfo Sonego
Kde koupit lístky:Agentura HARLEKÝN (v Praze v Divadle ABC a zájezdy)

Premiéra 7. 3. 2015 
Divadlo ABC


Osoby a obsazení:

  • Livia Bonettiová Simona Stašová 
  • Fabio Bonetti Michal Dlouhý
  • Veronika Bonettiová, jejich dcera Andrea Daňková
  • Cavalli, soukromý detektiv Vasil Fridrich nebo Petr Vančura
  • Ve filmových dotáčkách hrají Barbora Poláková, Ernesto Čekan, aj.
  • Hlasy z rádia Jaroslav Vlach a Jan Szymik
  • Režie a úprava Vladimír Strnisko
  • Překlad Karin Havlů
  • Scéna a kostými Michaela Červenková
  •  Filmové dotáčky Kamera Khalil Baalbaki Střih Radomír Šaf

Nezdá se vám, že pořád víc víme všichni všechno? Žena a muž. Jeden z našich světů.Komedie překvapení, zvratů, krásných lží, bouřlivých scén i italského humoru.
Hra, ve které se snoubí všechno, co v dobré komedii nesmí chybět.Vladimír Strnisko

Rodinný život manželů Bonettiových a jejich dospívající dcery se pohybuje zdánlivě v každodenní jednotvárnosti. Fabio věnuje většinu svého času práci v bance a koukání na fotbalové zápasy v televizi. Jednoho dne zjistí, že jeho rodina byla omylem sledována a filmována soukromým detektivem místo sousedky známého politika. Manžel se tím náramně baví a vše vypráví své ženě. Ta se zdá být naopak velmi znepokojená. Co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní manželského páru? 

Stejnojmenný slavný film natočili v roce 1982 Alberto Sordi a Monica Vittiová v hlavních rolích  a Sordi se ujal i úlohy režiséra. Na divadelních prknech byla hra poprvé uvedena v Římě v roce 2012 v úpravě a režii Renata Giordana, který se zároveň zhostil role soukromého detektiva.

A je to tady zase: zatloukat a zatloukat(recenze novinky.cz)Pravou italskou komedii si nadělila Simona Stašová v pražském Divadle ABC ke svým nadcházejícím šedesátinám. Nicméně Vím, že víš, že vím Rodolfa Sonega a Ranata Giordana v prostořekém překladu Kariny I. Havlů není o životním bilancování, nýbrž o výseku výživnějším, než je onen pověstný nucený. Vybrala si dobře, herečka nezaměnitelného hlasu, změkčených sykavek a nevyčerpatelného temperamentu.Stejnojmenný film Alberta Sordiho z roku 1982, v němž jeho partnerkou nebyl nikdo menší než Monica Vittiová, se úspěšně protáhl i dnes už zaniklou sítí českých kin. Kupodivu ho tenkrát distribuce charakterizovala jako sociální drama.K tomu má ale komedie Vladimíra Strnisky v ABC naštěstí daleko. Bonettiovi si nežijou špatně a jejich oboustranné nemanželské odskoky také nejsou výsledkem jejich sociální situace jako spíš toho, že jejich manželství a žití s dospívající adolescentní šestnáctiletou dcerou je už trochu – řekněme – unavené. Možná je dramatické, že bydlí v nájmu v domu poslance, který jim neustále zvyšuje nájem. Nebo třeba to, že jejich dcera Veronika kvůli nudě v rodině ochutnala drogy. Veroniku hraje v poloze bezelstného dospívajícího telete talentovaná Andrea Daňková. Všecko doma i v Itálii běží podle Plzákovy zásady „zatloukat, zatloukat, zatloukat“. Ale jen do chvíle, než soukromý detektiv Cavalli (Vasil Fridrich nebo Petr Vančura), babral po italsku, místo poslancovy manželky šmíruje Livii Bonettiovou, která své auto nabourala a od paní poslancové si její půjčila. Vedle neodolatelné, do žádného kouta nezatlačitelné, vždy v pravý čas žensky útočné Livie Bonettiové Simony Stašové je dalším suverénem jeviště Michal Dlouhý v roli jejího podvádějícího a pak také podváděného manžela Fabia. Simona Stašová bude své jubileum (na Josefa) s komedií Vím, že víš, že vím oslavovat dlouho. Možná až do kulatin příštích.

Mohlo by se vám líbit

Novinka

Rozhovor o rodině

Novinka

Rozhovor v Magazín+TV Dnes

Nový rozhovor se Simonou Stašovou si můžete přečíst zde.

Novinka

Zvu vás do Divadla Lucie Bílé!

Zvu Vás všechny do Divadla Lucie Bílé na představení Drobečky z Perníku a Skleněný zvěřinec. Těším se na Vás. Simona